czy w ciąży można się opalać

Czy w ciąży można się opalać? Sprawdźmy to!

Opalanie w ciąży nie jest wskazane, jednak można cieszyć się letnim odpoczynkiem na słońcu, jeżeli zastosujemy się do kilku zasad. Dzięki nim zagwarantujemy sobie oraz przyszłemu dziecku bezpieczeństwo.

Czy w ciąży można się opalać?

czy w ciąży można się opalaćSłońce potrafi sprawić, że człowiek poczuje się lepiej, ponieważ pobudza wytwarzanie endorfin w organizmie, które jak wiadomo, są hormonami szczęścia. Każda porcja szczęścia w ciąży jest na wagę złota. W ten sposób zapewnia się zdrowie nie tylko sobie, ale i dziecku. Niestety słońce daje także wiele zagrożeń, które dla kobiet w ciąży mogą być wyjątkowo niebezpieczne.

Witamina D – jej znaczenie dla płodu

Największą korzyścią z kąpieli słonecznych jest wytwarzanie witaminy D. Dzięki niej organizm lepiej przyswaja wapń. Gdy jej brakuje, dziecko może mieć zbyt małą masę ciała, jego kości mogą się gorzej rozwijać a sama kobieta może cierpieć z powodu problemów ze stawami czy licznymi infekcjami. Odpowiednia dawka witaminy D wytwarza się nawet w pochmurne dni dlatego nie jest konieczne przebywanie w pełnym słońcu. Wystarczy przebywanie w zaciemnionym miejscu na świeżym powietrzu, by cieszyć się korzyściami, jakie daje nam natura. Dodatkowo tradycyjne opalanie na leżaku warto zastąpić spacerem.

Ciąża a upały

Warto wiedzieć, że kobiety w ciąży znacznie gorzej reagują na upały. Wystąpić mogą takie dolegliwości jak omdlenia, duszność, mroczki, ogólne złe samopoczucie czy puchnące stopy. Mogą one być uciążliwe dla przyszłej matki. Konsekwencją przegrzania organizmu mogą być krwawienia z dróg rodnych. Czasami występują także skurcze macicy.

czy w ciąży można się opalać

Organizm powinien być stopniowo wystawiany na działanie wysokich temperatur tak by miał czas na przyzwyczajenie się. Koniecznością jest także spożywanie odpowiednich ilości wody by nie dopuścić do odwodnienia.

Wypoczywanie przy zbiornikach wodnych

Czy w ciąży można się opalać to pytanie, które zadaje wiele kobiet i mimo wielu zagrożeń możliwe jest czerpanie wielu korzyści z odpoczynku na słońcu.

czy w ciąży można się opalać

Gdy decydujemy się na odpoczynek przy większym zbiorniku wodnym to należy pamiętać o tym, że do wody wchodzimy stopniowo. Uchroni nas to przed ewentualnym skurczem naczyń krwionośnych. W przypadku kobiet w ciąży grozi to zaburzeniem przepływu krwi przez łożysko.

Współczesne alternatywy kąpieli słonecznych

Istnieje kilka alternatyw dla tych kobiet, które z pewnych względów nie mogą dłużej pozostawać na słońcu. Jedna z nich jest solarium, ponieważ nie ma jeszcze badań, które wskazywałyby, że jest ono niebezpieczne la przyszłych matek.

Kolejną alternatywą są specjalne kremy brązujące, dzięki którym skóra przybierze upragniony odcień.

Podsumowanie

Znając takie zasady, odpowiedź na pytanie, czy w ciąży można się opalać nie sprawi większych trudności. Po więcej zapraszam na portal Znamlek, gdzie to właśnie tam znaleziony artykuł natknął mnie do zebrania kilku informacji o opisania ich w formie tegoż artykułu.

Dodaj komentarz